Bir Şey Yapmaya Değerse, İyi Yapmaya da Değer!

FENICROM BAŞARAN PASLANMAZ ÇELİK SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİNİN TESCİLLİ MARKASIDIR,BAŞKA SATICISI YOKTUR !

VISA , MASTERCARD, TRKAK, TSE, TV TC, TV CERT, MEYER, KWA
Made in Turkey

Hakkımızda Geri

"FENICROM" , Başaran Paslanmaz Çelik Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi'nin tescilli ticari markalarından biridir !

Endüstriyel mutfaklarda kullanılan yer süzgeçleri ve drenaj kanalları ile gıda tesislerinde kullanılan yer süzgeçleri ve drenaj kanalları üretiminde "EURO-DRAIN" tescilli markasıyla sektörde 32 yıllık bir geçmişe sahip olan Başaran Paslanmaz Çelik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, özellikle dekoratif kanallar ve duş kanalları üretiminde kullanmak üzere, FENICROM markasını oluşturmuş ve tescil ettirmiştir.

Başaran, 1985 yılında edüstriyel mutfak tesisleri projelendirilmesi, imalatı, ithalatı ve taahhüdü ile iştigal etmek üzere "Başaran Paslanmaz Çelik Mutfak Sanayii" ünvanı ile kurulmuştur.

Endüstriyel mutfak ürünleri ile birlikte, paslanmaz çelik drenaj kanalı, paslanmaz çelik yer süzgeci, paslanmaz çelik yağ tutucu başta olmak üzere, o dönemde Türkiyede fazla tanınmayan birçok paslanmaz çelik ürünü piyasaya sunarak bir anlamda öncülük eden Başaran, bu ürünlerle ilgili terminolojinin ve standartların oluşmasında da çok büyük pay sahibi olmuştur.

Halen, birçok firma ürün genişlikleri, boyları gibi ölçüleri Başaran'ın ölçülerinden almaktadır!Bu değerler, herhangi bir standart tarafından belirlenmiş ölçüler olmayıp, uzun yıllar önce,BAŞARAN tarafından geliştirilmiş olan değerlerdir. Hatta Başarana ait model numaraları adeta anonim hale gelmiş, birçok firma bu model numaralarının önüne veya arkasına harf eklemek suretiyle sözde kendi model numaralarını belirlemiştir (YK-33   AK-33)!!! Başaran tarafından çekilen ve orijinal(ham) halleri sadece Başaranda bulunan ürün fotoğraflarının bazı firmaların İnternet sitelerinde, Başaran'ın izni olmaksızın kullanılması ise, Başaran'ın dolaylı reklamı olarak değerlendirilmekte, gereğinde, orijinal fotoğraflar kopyaları ile mukayeseli olarak sunulmaktadır.

Başaran, İstanbul Gaziosmanpaşada, kendi mülkü olan tesislerinde, 2005 yılına kadar faaliyetlerine aralıksız devam etmiş, 2005 yılında İkitelli Organize Sanayi Bölgesindeki, kendi mülkiyetinde olan yeni tesislerine taşınmıştır.

İkitelli tesislerine taşınırken " Başaran Paslanmaz Çelik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi` ünvanını alan firma, paslanmaz çelik drenaj kanalı, paslanmaz çelik yer süzgeci paslanmaz çelik yağ tutucu ve paslanmaz çelik kanal ızgarası gibi ürünlerden oluşan " euro-drain " markalı ( tescilli ) ürünleri diğer üretim konularından ayrı bir ihtisas alanı olarak kabul etmiş ve çeyrek asırı bulan mühendislik, imalat beceresi ve tecrübe birikimi ile sözkonusu ürünleri bağımsız bir düzen içinde üretmek üzere yeniden yapılanmıştır.

Başaran, halen İkitelli Organize Sanayi Bölgesindeki tesislerinde, ihtiyacı olan modern ve verimli makine parkı, bilgili ve deneyimli personeli, araştırma-geliştirme ve tasarım bölümleriyle faaliyetlerini sürdürmektedir.